ROK SZKOLNY 2019 - 2020

Zimowy Rajd Pieszy

11 lutego 2020 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach odbył się XXIV Zimowy Rajd Pieszy w którym uczestniczyło sześć okolicznych szkół. W tym roku uczestniczyły w nim reprezentacje Zespołu Placówek Oświatowych w Dziewkowicach, Rozmierce, Kadłubie, Suchej, Kalinowic oraz przedstawiciele przy PSP nr 2 w Strzelcach Opolskich. Dla zawodników organizatorzy przygotowali konkurs wiedzy o regionie strzeleckim, zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej, sprawdzenie wiadomości teoretycznych oraz umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy, konkurs piosenki i konkurs sprawnościowy. Osobne konkurencje rajdowe przeprowadzili przedstawiciele: Parku Krajobrazowego "Góra Św. Anny", Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich oraz strażacy z OSP w Kalinowicach. Pracownicy Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych sprawdzili uczniów w zakresie wiedzy o wybranych ssakach Polski.
Najlepsze wyniki uzyskały:
I miejsce zajęła drużyna ZPO Kalinowice,
II miejsce zajęli uczniowie ZPO Kadłub,
III miejsce otrzymali przedstawiciele ZPO Rozmierka

      

      

      
Chcę być kimś

04.02.2020 roku uczniowie klas VI – VIII Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii pt.:”Chcę być kimś! – przyszłość w naszych rękach.” Do spotkania w Strzeleckim Ośrodku Kultury doszło dzięki wielkiemu zaangażowaniu absolwentki ZPO w Kalinowicach- Letycji Musz (obecnie uczennicy I klasy LO nr 3 w Opolu) oraz jej koleżankom – Annie Macioł i Zuzannie Zarek.Warsztaty poprowadził mówca motywacyjny, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży p. Michał Zawadka, który poruszył wiele aspektów życia młodego człowieka, m.in. mówił o tym, jak ważna jest wiara w siebie, własne marzenia, pasje oraz praca nad rozwojem osobistym. To spotkanie bardzo mocno wpłynęło na przeżycia uczestników. Dzieląc się swoimi wrażeniami po zajęciach, wszyscy stwierdzili, że bardzo im się podobało i przekonało ich, że sami też są wiele warci i dużo od nich samych zależy. Wyrazili też chęć kontynuowania takich warsztatów. Również bardzo pozytywne były oceny nauczycieli uczestniczących w spotkaniu. Im więcej podobnych wydarzeń, tym więcej pozytywnych zachowań, a tym samym lepszym stanie się nasz świat.

      
Zapytanie ofertowe na dostawę oleju opałowego do ZPO Kalinowice - załacznikiFormularz oferty

Umowa

Umowa

Umowa

Zapytanie

Zapytanie


Rekrutacja do Szkół Podstawowych oraz do Przedszkoli na rok szkolny 2020/2021PSP- uchwała-kryteria

PSP - zarządzenie i harmonogram

PP - deklaracja

PP - karta dziecka 6 letniego

PP - uchwała-kryteria

PP - zarządzenie i harmonogram

PP- zasady


Dzień Babci i Dziadka

„Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” - tymi słowami 22 stycznia rozpoczęły się uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka, które odbyły się w Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach. Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie . Na początku przypomniano jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu.

      

      

Koncert kolęd

W niedzielę 19 stycznia szkolny chór Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach, zaśpiewał kolędy w kościele parafialnym pw św. Floriana w Wysokiej. Chór zaprezentował się również z koncertem kolęd i pieśni bożonarodzeniowych przed parafianami, gośćmi i rodzicami. Była to wspaniała promocja talentów naszych uczniów oraz zacieśnianie więzi ze środowiskiem lokalnym.

      
Jasełka

18 grudnia w ZPO Kalinowice odbyły się Jasełka, przygotowane przez uczniów klas najmłodszych oraz przedszkolaki. Licznie zebrana publiczność mogła przenieść się na chwilę do czasu refleksji nad własnym życiem i prawdziwym znaczeniem Bożego Narodzenia, a wszystko to za sprawą młodych aktorów przygotowanych przez p. Joannę Niepala , p. Lucynę Kałuską oraz nauczyciela przedszkola p. Renatę Maciołek. Dzieci przekazały niełatwe, ale pouczające treści. Uroku inscenizacji dodały kolędy wykonane przy akompaniamencie szkolnego chóru pod dyrygenturą p. Teresy Szczędziny, jak i kolęd w języku niemieckim przygotowanych przez p. Lilianę Koroll. Piękna scena i dekoracje dopełniły całości. Nasi uczniowie spisali się na medal, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Nie zabrakło podziękowań i życzeń świątecznych od dyrektora placówki pana Jacka Łukaszczyka

      

      

Podsumowanie projektu

Grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem p. Lilianą Koroll wzięła udział w podsumowaniu gminnego projektu „Strzeleckie NIE Hejtuje". Projekt skierowany był do uczniów, rodziców, a także nauczycieli i dotyczył hejtu, mowy nienawiści, cyberprzemocy. Podczas uroczystości zaprezentowaliśmy nasze działania, a także braliśmy udział w debacie nt. bezpieczeństwa w Internecie.

      
Z wizytą w teatrze

Klasy I-III Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach odwiedziły Teatr Lalki i Aktora w Opolu. Dzieci wzięły udział w przedstawieniu Koziołek Matołek wg „Przygód Koziołka Matołka „ Kornela Makuszyńskiego. Było to radosne i rozśpiewane przedstawienie z Koziołkiem Matołkiem w roli głównej. Aktorzy z wdziękiem i temperamentem przedstawili przygody rogatego zucha z Pacanowa, wciągając publiczność do zabawy. A Teatr pokazał, jak z kilku sprzętów i rekwizytów, i bujnej wyobraźni można wyczarować nawet najbardziej egzotyczne miejsca, stworzenia i osoby.


„SZTUCZNA INTELIGENCJA I – PROGRAMOWANIE W SZKOŁACH OPOLSKICH NUTS -3”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas I – II wzięli udział w zajęciach projektowych zatytułowanych: „SZTUCZNA INTELIGENCJA I – PROGRAMOWANIE W SZKOŁACH OPOLSKICH NUTS -3”, w ramach Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska na rok 2014 – 2020. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli naszej szkoły. Ich główny cel stanowiło podniesienie kompetencji uczniów w zakresie programowania. W toku kolejnych spotkań uczestników wprowadzano w przestrzeń cyfrowego świata. Nabywali oni umiejętność programowania w programie Scratch, poznali grę edukacyjną - ScottieGo. Jednym z wielu ciekawych elementów projektu były zajęcia przeprowadzone przez trenera, p. M. Mysiora. Uczniowie mieli okazję pracować z robotami Wander Dash & Dot, Photona, Ozoboty, Lego Boost. Kolejne etapy projektu umożliwiały rozwijanie kreatywności, uczenie się rozwiązywania problemów i wyciągania wniosków, ćwiczenie cierpliwości i determinacji w realizacji wyznaczonych celów, pozwalały na trenowanie współpracy w zespole, rozwijanie logicznego myślenia. Punktem kulminacyjnym był wyjazd uczniów do Opola (w dniu 9 grudnia 2018 r). Jego celem był udział w zajęciach realizowanych w pracowniach eksperymentalnych Centrum Nauki Eksperymentu – Zaczarowany Świat. Uczestnicy wycieczki odwiedzili cztery pracownie, które dostarczyły im niezapomnianych wrażeń. W pierwszej, Electromagneticum, uczniowie przeprowadzali doświadczenia z przepływu prądu oraz z zagadnień z dziedziny energii odnawialnej. W pracowni Astronomicum zapoznali się z zagadnieniami z astronomii, między innymi poznali budowę Układu Słonecznego oraz działanie noktowizora. W pracowni ”Boba Budowniczego” poznali zasady techniczne i merytoryczne budowy budynków. W ostatniej sali uczniowie mieli za zadanie ułożyć z puzzli najdłuższą drogę, którą będzie musiał pokonać Ozobot. Dla uczestników zajęć był to czas ciekawie i atrakcyjnie spędzony. Widoczne było ogromne zaangażowanie, z jakim uczniowie podejmowali kolejne wyzwania, osiągając wielką satysfakcję z poprawnego wykonania zadań.

      

      

      

      
Nasze wytwory

Uczniowie kl. II – VII w ramach lekcji plastyki wykonali własnoręcznie ozdoby świąteczne i kartki bożonarodzeniowe. Poprzez tego typu zajęcia mieli możliwość nauczenia się, jak w kreatywny sposób można wykorzystać w pracach plastycznych drewniane klamerki, patyczki do lodów lub wytłaczanki po jajkach. Poznali także nowe możliwości zastosowania elementów origiami w kartkach świątecznych. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w realizację zajęć, które przebiegały w twórczej atmosferze. Ich tematyka sprawiła dodatkowo, że dało się odczuć prawdziwie świąteczną atmosferę. Z pewnością lekcja przyczyniła się do utrwalenia u uczniów wrażliwości na elementy tradycji bożonarodzeniowej. Wytwory uczniów będzie można podziwiać oraz zakupić podczas kiermaszu bożonarodzeniowego, który odbędzie się 18 grudnia w naszej szkole.

      

      
Sportowy sukces dziewcząt w tenisie stołowym

Patrycja Jaworska i Kinga Gawrońska uczennice klasy VII zajęły II miejsce w Finale Gminnym Tenisa Stołowego Dziewcząt, którego organizatorem był MOS w Strzelcach Opolskich.


Warsztaty bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka - to buduje wyjątkowy, świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe. 29 listopada 2019 nasze przedszkole zamieniło się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Dzieci wraz z opiekunką grupy panią Renatą Maciołek świetnie się spisały przy tworzeniu bombek, bałwanków oraz gwiazdek. Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta.

      

      

      
Zawody sportowe przedszkolaków

03 grudnia 2019 r. przedszkolaki z naszej placówki brały udział w zawodach sportowych. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach: biegały, wrzucały i zbierały woreczek, skakały oraz trafiały piłką do bramki. Liczyła się radość i zabawa, a także fakt, że możemy brać udział w sportowej zabawie z innymi koleżankami i kolegami. Za udział w zawodach otrzymały medal pamiątkowy oraz dyplom, a placówka gry planszowe oraz puzzle.

      
Sukcesy plastyczne naszych uczniów

Żaklina Goj, uczennica klasy I Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach, zajęła I miejsce w konkursie plastycznym w kategorii uczniów klas I-IV „ Krew darem życia-ratujmy razem”. Thomas Niepala, w kategorii klas V-VIII otrzymał wyróżnienie.


Mistrzostwa Szkół Wiejskich Gminy Strzelce Opolskie w pływaniu

Podczas VII Mistrzostw Szkół Wiejskich Gminy Strzelce Opolskie w pływaniu dwukrotnie pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy VII Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach - Dominika Wycisk. I miejsce w stylu grzbietowym dziewcząt – rocznik 2006 oraz I miejsce w stylu dowolnym. Gratulujemy


Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie. Wesołą zabawę rozpoczęliśmy od przywitania przybyłych dzieci z ich przyjaciółmi – misiami. Następnie czekały na przedszkolaków tańce z maskotkami przy piosenkach. Po zakończeniu imprezy dzieci zostały zaproszone na pyszny tort w kształcie misia :) Ten dzień pełen był uśmiechu oraz radosnej, wspólnej zabawy, a każde dziecko z dumą przedstawiało kolegom i koleżankom swojego ukochanego misia.

Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w kalendarzu szkolnym. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 21 listopada 2019 r. Uroczystość poprowadziła pani Joanna Niepala wychowawczyni klasy pierwszej. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu, recytacji, wiedzy matematycznej i j. polskiego. Wielkie wsparcie w tym dniu młodsze dzieci otrzymały od klasy trzeciej, którzy zaprezentowali swój program artystyczny. W tej wyjątkowej chwili pan Dyrektor Jacek Łukaszczyk pogratulował dzieciom zaprezentowanych umiejętności i dokonał symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Po oficjalnej części dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!

      

      
    

Dominika Wycisk, uczennica klasy VII Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach, zajęła I miejsce w II Turnieju Tańca Nowoczesnego „Sprawny Dzieciak”, organizatorem było Stowarzyszenie Połączeni Tańcem działającym w Zdzieszowicach.


    

Chór Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach otrzymał tytuł „Najlepszego chóru II gminnego festiwalu pieśni wartościowej i patriotycznej - Kraina, która w sercu się zaczyna.”


Zespół Placówek Oświatowych
w Kalinowicach

ul.Szkolna 1
47-100 Strzelce Opolskie

Telefon: (077) 461 75 13
INSTRUKCJA DLA RODZICÓW
ZPO Kalinowice